Виноградники

vinogradnik

Найбільша кількість виноградників в Україні розташована на півдні (Одеська, Миколаївська, Херсонська області і Автономна Республіка Крим) і Закарпатті, де зосереджено 96 % загальної площі виноградників.
Режим зрошення. Основу раціонального режиму зрошення виноградників на півдні України складають вологозарядкові і вегетаційні поливи. Вологозарядкові поливи, як правило, здійснюють в період покою винограду (восени або рано навесні), створюючи запаси вологи в глибоких шарах ґрунту для забезпечення доброї перезимування кущів і їх розвитку в початковий період вегетації. Вегетаційні поливи забезпечують оптимальне водоспоживання винограду у період вегетації. Для забезпечення доброї продуктивності кущів винограду в південному Степу України необхідно в період від початку руху соку до достигання ягід за допомогою поливів підтримувати вологість в метровому шарі ґрунту в межах не нижче: для пісків – 50 %, для чорноземів південних супіщаних – 60, чорноземів південних легкосуглинкових – 65, середньо — суглинкових – 70, важко — суглинкових – 75 % НВ. В залежності від метеорологічних умов вегетаційні поливи необхідно розпочинати в середині червня (кінець квітування). Припиняють поливи за 3-4 тижні до збирання врожаю винограду.
Залежно від типу ґрунту на молодих виноградниках (1 — 2-річних) здійснюють 5 — 8 вегетаційних поливів краплинним способом нормою від 40 до 70м3/га і осінню вологозарядку нормою 180 — 200 м3/га. Вегетаційні поливи припиняють на початку серпня, щоб однорічні паростки добре визріли. Вологозарядковий полив проводять в кінці вегетації.
На плодових виноградниках перші поливи (до квітування) проводять підвищеними нормами (60 — 100 м3/га). В період квітування виноград не поливають. Найбільшу кількість поливів (6 — 7) проводять в фазу росту ягід. Припиняють поливати при настанні помітного достигання (пом’якшення) ягід, відновлюють – після збирання врожаю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>