ГОРІХОПЛІДНІ КУЛЬТУРИ

funduk

ГОРІХОПЛІДНІ КУЛЬТУРИ

        Серед горіхоплідних культур найбільшу зацікавленість на сьогодні становлять горіх грецький та фундук.

В Державному реєстрі сортимент горіха представлений кращими українськими, молдавськими та французькими сортами – Буковинський 1, Чернівецький 1, Придністровський, Карлик 3, Карлик 5, Кишиневский, Коржеуцкий, Фернет, Пьєраль тощо. Ці сорти можна використовувати для створення насаджень зі схемами садіння 8,0 х 8,0 м і 8,0 х 6,0 м та формувати розріджено без’ярусну крону.

Початок плодоношення припадає на 5-7 рік після садіння, урожайність    4-5 т/га сухих горіхів. Вміст ядра становить 46,5 -53,0 %.

Вартість створення 1 га насаджень – близько 30,0 – 32,0 тис. грн., вартість краплинного зрошення – до 25,0 тис. грн.

Обмежувальним фактором для промислового вирощування горіхових насаджень є несприятливі кліматичні умови, зокрема  морози взимку та пониження температури в період квітування.

Чільне місце серед горіхоплідних у світовому рейтингу займає фундук (садова форма ліщини).  В Україні фундук у культурі поширений мало, а потреба в його плодах задовольняється лише на 12 -15 %. Тому на сьогодні створення насаджень цієї культури є економічно вигідним. Фундук не вимогливий до умов вирощування, росте на всій території України, технологічно  не складний у догляді. Схема садіння залежить від сили росту сорту – від 4 х 5 м до  6 х 6м.  Це перехреснозапильна культура, тому краще висаджувати 3-4 взаємоопилюючих  сорти смугами з 3-4 рядів. Починає плодоносити фундук на 4-5 рік, на 5-6 дає урожай 4-6 т/га. Щорічно кущі обрізують видаляючи зайву кореневу поросль, один раз на 15-20 років проводять омолодження.

В науковій літературі є дані, що при своєчасному омолодженні кущ фундука може жити та плодоносити до 150-180 років.

One Response to ГОРІХОПЛІДНІ КУЛЬТУРИ

  1. владимир:

    Вибачте,але я заходив у держ реєстр рослин України і там зареєстрованний лише сорт Ата -Баба. Можливо Я не там дивився??? Прошу Вас надати більш детальну інформацію. Буду вдячний.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>